ارسال کننده:admin تاريخ ارسال:1394/4/9 کد خبر :33  مشاهده :1156

آنچه نامه «ساتیا نادلا» در مورد محصولات آینده مایکروسافت میگوید

ساتیا نادلا بعد از آن که بر صندلی مدیریت مایکروسافت نشسته است اخیرا، نامه ای خطاب به کارمندان مایکروسافت نگارش کرد. نامه ای که علیرغم عدم هرگونه اشاره به استراتژی های آینده این شرکت در تولید محصولات، در بر دارنده نکاتی بود که اکنون بعد از مدتی از گذشت مدیریت نادلا به تدریج مشخص میشوند و در مورد آینده محصولات مایکروسافت مطالبی را بیان میکنند.
  
  به گزارش «تابناک» در این نامه نادلا تاکید میکند که برخی از محصولات مایکروسافت چندان عملکرد خوبی ندارند و چندان مورد اقبال نیستند در حالی که برخی دیگر کاملا متفاوت با دسته اول هستند و تمرکز مایکروسافت و کارمندان باید بر روی محصولاتی باشد که مشتریان اقبال بیشتری به آنها دارند.
  
  در حالی که برخی این نامه را پیشگویی در مورد حضور Surface Pro 4 میدانند عده ای دیگر بر این باور هستند که این نامه بیش از هر چیز به گوشی های هوشمند لومیا اشاره دارد:
  
  هرچند هنوز در خصوص آینده محصولات مایکروسافت به شکل یقینی نمیتوان نظری داد، اما سری لومیا به تدریج در حال نفوذ به بازار هوشمند ها است و در عین حال همه کارشناسان از Surface Pro 4 با توجه به اطلاعاتی که تا کنون از این لپتاپ در دست است، به عنوان بدیع ترین و بهترین Ultrabook در آینده نزدیک یاد میکنند.
  
  سری لپتاپ های هیبریدی Surface تا کنون قدرت خود را به خوبی نمایش داده است و بسیاری از مشتریان پتانسیل های این دستگاه را به خوبی درک کرده اند. چه دلیلی بهتر از این برای مایکروسافت که با انگیزه و اشتیاق بیشتری به سراغ Surface Pro 4 برود؟ به همان اندازه اکنون و با توجه به اطلاعات منتشر شده از غول های هوشمند مایکروسافت که قرار است در پاییز روانه بازار شوند، تمامی کاربران سری های لومیا منتظر دیدن لومیا 940 و 1030 هستند.
  
  وقتی نادلا در نامه خود سخن از تغییر جهت گیری میزند، ابهام در سخنان وی باعث میشود که تشخیص آینده این جهت گیری دشوار باشد. بسیاری امید به آن دارند که این جهت در راستای Surface Pro باشد و امید دیگران به سری لومیا است. این در حالی است که برخی از منابع مطلع خبر میدهند که جهت گیری مایکروسافت بیش از همه در راستای تقویت Surface Pro است. در عین حال همچنان خط سیر لومیا ادامه خواهد یافت اما با شدتی متفاوت از آنچه تا کنون دیده ایم:
  فته میشود که به جای تولید انبوه گوشی های هوشمند لومیا مایکروسافت قرار است به سمت تولید محدود اما با کیفیت و رقابتی سری لومیا برود و به همین دلیل است که لومیا 940 و 1030 امید ها را برای مایکروسافت زنده نگه میدارد. در کنار سری لومیا قرار است مایکروسافت با تمرکز بیشتر بر سخت افزار دستگاه Surface Pro 4 را به گونه ای روانه بازار کند که سایر رقیبان را بی هیچ زحمتی از دور رقابت خارج سازد.
  
  با استفاده از تکنولوژی جدید پردازشگر های Fanless، حافظه رم بالاتر و پشتیبانی از 4G، استفاده از درگاه های ورودی USB بیشتر به همراه استفاده از استاندارد USB Type C و همچنین وضوح بالاتر در صفحه نمایش Surface Pro 4 قرار است یک قوه موتورخانه نیرومند باشد. مایکروسافت قرار است به جای تمرکز بر اندازه و وزن بیشتر توجه خود را معطوف به سخت افزار کند که شاید به این معنی باشد که نمونه ای تقویت شده از Surface Pro 3 را شاهد باشیم.
  
  با انتشار نسخه 10 وین