ارسال کننده:admin تاريخ ارسال:1394/3/10 کد خبر :31  مشاهده :1145

آیا پیش بینی استیو جابز به حقیقت می پیوندد؟

در حالی که برای چندمین فصل متوالی فروش جهانی رایانه های شخصی (PC) به روند نزولی خود ادامه داده است، به نظر می رسد که پیشبینی استیو جابز، مدیر عامل فقید اپل، درباره «عصر پسارایانه» چندان هم نادرست نباشد.
  
  به گزارش «تابناک»، بنابر آخرین گزارشی که از سوی اینترنشنال دیتا کورپوریشن (IDC) منتشر شده است، تخمین زده می شود که فروش سالانه رایانه های شخصی باز هم کاهش یابد. این در حالی است که در انتهای سال 2014 میلادی، پایان پشتیبانی از ویندوز XP تحرکی اندک را به این بازار وارد کرد.
  
  بر اساس این گزارش، انتظار می رود که فروش جهانی رایانه های شخصی در سال جاری میلادی 6.2 درصد کاهش پیدا کند. به این ترتیب، این چهارمین سال پی در پی خواهد بود که بازار رایانه های شخصی در رقابت با تبلت ها و گوشی های هوشمند و کاهش عمومی تقاضا، کوچک تر می شود.
  
  البته آینده احتمالا تماما تیره و تار هم نخواهد بود. آن طور که تحلیل گران IDC پیش بینی می کنند ارائه سیستم عامل جدید مایکروسافت، یعنی ویندوز 10 می تواند تا اندازه ای مشتریان برای به روز رسانی دستگاهشان ترغیب کند تا بتوانند سیستم عامل جدید را بهتر اجرا کنند.
  در این گزارش آمده است: ویندوز 10 باید حامی قابل توجهی برای بازار رایانه های شخصی باشد –فراهم کننده مسیری برای به روز رسانی از ویندوز 7 برای کاربران تجاری و برخی ویژگی ها که سهولت و یکپارچگی کار با پلتفرم های مختلف را تقویت می کنند.
  
  تحلیل گران IDC معتقدند این جهش کوچک همزمان با فصل تعطیلات به صورت موقت خواهد بود و اولویت خریداران همچنان دستگاه های قابل حمل، یعنی گوشی، تبلت و ساعت هوشمند، در مقابل رایانه های شخصی معمول و لپتاپ ها خواهد بود که سیستم عامل جدید ویندوز محرک اصلی بازارشان است.
  
  در هر صورت، همان طور که دیجیتال ترندز نیز اشاره می کند، گفتن این که بازار رایانه شخصی می تواند از تاثیر انقلاب موبایل خودش را نجات دهد دشوار است، اما می توان امیدوار بود که 2016 سالی باشد که رایانه های شخصی بالاخره این روند نزولی را پشت سر بگذارند.