ارسال کننده:akazemi تاريخ ارسال:1385/5/7 کد خبر :16  مشاهده :1776

ابزار های طراحی وب 2006 مایکروسافت

مایکروسافت نسخه بتای بسته نرم افزاری expression را که شامل محصولات جدید این شرکت در زمینه طراحی صفحات وب می باشد ، بصورت رایگان برای دانلود کاربران در دسترس قرار داده است. این محصول جدید برای رقابت با بسته نرم افزاری macromedia Studio ارائه شده است. مایکروسافت با ارائه این ابزار ها ، بازار نرم افزار های گرافیک و طراحی وب را نشانه رفته است که در حال حاضر بخش بزرگی از این بازار (با خرید ماکرومدیا توسط ادوبی) در دست شرکت ادوبی است.
  
  بسته نرم افزاری expression شامل سه نرم افزار است که تمام نیاز های طراحان وب را پوشش خواهد داد:
  
  • Web Designer : این محصول که رقیبی برای نرم افزار DreamWeaver به حساب می آید علاوه بر کارایی بالا در طراحی Layout صفحات وب ، دارای بیشترین سطح هماهنگی با ASP.NET 2.0 میباشد. برای استفاده از قابلیت های دات نت 2 در برنامه web designer شما باید دات نت فریم ورک 2 را رویکامپیوتر خود نصب کرده باشید. همچنین مایکروسافت این ابزار را برای طراحی صفحات با استفاده از CSS ، بهینه سازی کرده است.
  بنظر می رسد با ارائه ابزار expression web designer توسط مایکروسافت ،این شرکت انرژی کم تری را صرف توسعه FrontPage کند و حتی این امکان وجود دارد که این محصول را فقط برای کاربران خانگی گسترش دهد و برای کاربران حرفه ای Expression web designer را پیشنهاد دهد.
  
  • Interactive Designer : این محصول که رسانه ها آنرا Flash Killer نام نهاده اند رقیبی برای محیط چند رسانه ای فلش است . این محصول قابلیت های بسیاری در زمینه گرافیک متحرک و کم حجم ارائه داده است و در طراحی معماری آن از تکنولوژی جدید WinFX مایکروسافت استفاده شده است. به احتمال بسیار زیاد Player این محصول در تمام نسخه های ویندوز ویستا خواهد بود.
  
  • Graphic Designer : این محصول ویرایشگر تصویر مایکروسافت است که تصاویر برداری و بیت مپی را یکجا ویرایش می کند.میتوان گفت مایکروسافت با ارائه این ادیتور یکجا به جنگ فتوشاپ و فری هند رفته است. هرچند هنوز شرکت ادوبی در صنعت گرافیک و چاپ بسیار قدرتمند است، اما هدف مایکروسافت از ارائه این محصول تصاحب بازار گرافیک تحت وب است که به احتمال بسیار زیاد به این هدفش خواهد رسید. این نرم افزار علاوه بر اینکه خروجی تصویری به فرمت های متداولی مانند JPG و GIF را دارد ، امکان ترجمه تصاویر بیت مپی و برداری را به کد های زبان XAML نیز فراهم نموده است. زبان XAML یک زبان استاندارد برای تشریح ظاهر گرافیکی المنتهای برنامه هاست.