صفحه اول » تالارهای گفتگو » مباحث انجمن JQuery » انجمن JQuery    
    عنوان تاپیک : سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟ 6
     1396/9/28 karensited
1396/9/28 1:59 PM #1

karensited


عضویت :1396/9/28
موقعیت:tehran
ایمیل:ali@karensitedesign.com
تشکرها :0
پست ها :2
تشکر بخاطراین پست:0موتور جستجو یا search engine به برنامه ای گفته میشه که کلمات کلیدی رو در بانک های اطلاعاتی وب جهانی جستجو می کنه و در اختیار کاربرانی که در جستجوی کلمه مورد نظرشون هستن قرار میده مثل سایت های Google ، Yahoo ، MSN و …هر زمان که شما در موتور های جستجو یک کلمه یا سوال و عبارتی رو جستجو کنید فهرستی از وب سایت های مرتبط با موضوع شما نمایش داده می شه. بیشتر این موتور های جستجوگر مثل Directory ها اطلاعات طبقه بندی شده دارن . موتور جستجو با دقت وب سایت ها رو زیر نظر می گیره و با خوندن متن های اصلی یک ایده درباره موضوع اصلی سایت به دست میاره و اونها رو در یک دیتابیس بزرگ فهرست بندی می کنه.‌‌ سال 1990 اولين موتور‌هاي جستجو شروع به کار کردن ، آن زمان مردم موتورهاي جستجو را به ديد يک ليست فهرست شده نگاه مي‌کردن، رتبه سایت ها بر اساس حروف الفبا انجام مي‌شد مثلا صفحه AAA در بالاي اين ليست وجود داشت. بعد از رشد دنیای وب در جهان ، کم کم این موتورهای جستجو دارای الگوریتم های پیچیده تری شدن.
  
  
  
  
  
  
  طرز کار موتورهای جستجو
  
  
  Crawling & Indexing:
  موتورهای جستجوگر پیمایشی هستن و مثل گوگل اول وب ها رو پیمایش می کنن ، یکسری اطلاعات ذخیره می کنن و از بین این اطلاعات ذخیره شده ؛ کاربران موضوعی که می خوان رو پیدا می کنن.
  
  
  
  Providing Answers:
  موتور های جستجو ، دستگاه های پاسخگویین. وقتی افراد به جستجوی آنلاین می پردازن این موتور ها بین میلیون ها سند جستجو می کنن و دو کار انجام می دن : یکی اینکه نتیجه جستجوی کاربر رو در اختیارش قرار می دن ، دیگه اینکه با توجه به اون جستجو به وب سایت هایی که اطلاعات رو از اونها جمع کرده رتبه می ده.
  
  
  
  
  
  
  
  انواع موتورهای جستجو :
  1- Crawler Based Search Engines (موتورهای جستجوگر خزنده)
  این نوع از موتورهای جستجو از یک برنامه نرم افزار اتومات برای پیمایش و دسته بندی صفحه های وب استفاده می کنن. به برنامه هایی که توسط این موتور ها استفاده می شن به اصطلاح “عنکبوت” ، “ربات” و “بات” میگن. ربات بعد از اینکه یک صفحه وب رو دانلود می کنه به آنالیز اطلاعات میپردازه و در آخر این صفحه به پایگاه داده های موتور جستجو اضافه می شه. زمانی که یک کاربر درباره موضوعی جستجو می کنه موتور جستجو با توجه به کلمه کلیدی، پایگاه داده هاش رو چک می کنه و لیستی رو ارائه می کنه که این لیست از وب سایت های مربوط به موضوع مورد نظر و با توجه به نزدیک تر بودن به کلید واژه اصلی تشکیل شده.
  
  موتورهای جستجوگر خزنده یا پیمایشی در واقع در اینترنت ، تمامی وب سایت های جدید و به روز رسانی شده رو جستجو می کنه و پایگاه داده هاش رو جدید می کنه .
  
  مثال : Google.com
  Ask.com
  
  
  
  2- Directories (فهرست ها)
  یک “فهرست” از ویرایشگرهای انسانی استفاده می کنه که می تونن تصمیم بگیرن که کدام سایت به آن وابسته باشه ، آنها وب سایت ها را در دسته های خاص در پایگاه داده “Directory” قرار می دن. ویراستاران انسانی به طور جامع بر اساس اطلاعاتی که پیدا می کنن و با استفاده از یک مجموعه قوانین از پیش تعریف شده وب سایت را بررسی و رتبه بندی می کنن.
  
  مثال : Yahoo.com
  Dmoz.org
  
  
  
  3-Hybrid Search Engines (موتورهای جستجوگر ترکیبی)
  موتورهای جستجو ترکیبی ، از ترکیب نتایج هر دو نوع ذکر شده موتورهای جستجو به دست میاد. موتورهای جستجو این روزها بیشتر و بیشتر به مدل مبتنی بر ترکیبی حرکت می کنن.
  
  مثال : Yahoo.com
  Google.com
  
  
  
  4-Meta Search Engines (ابر جستجوگر)
  ابر جستجوگر ها نتایج را از همه موتورهای جستجو دیگه به دست میارن و آنها را به یک لیست بزرگ تبدیل می کنن.
  
  مثال : Metacrawler.com
  Dogpile.com
  سورس:
  http://darkoob.co.ir/%D8%B3%D8%A6%D9%88-%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/
  
  طراحی سایت دارکوب
تشکر
 
< >

ارسال جواب